به نقل از آفتاب نیوز:

 

یک شرکت ایرانی، قصد دارد در کنار توسعه بازار کالا‌های ایرانی در داخل کشور، راه جدیدی را برای صادرات کالا‌های ایرانی به بازار‌های منطقه‌ای و جهانی باز کند. شرکت دیریانچی بعد از کسب موفقیت در بازار‌های بین المللی مخصوصا اوراسیا با تمرکز بر فروش کالا‌های ایرانی، از اواخر سال ۱۳۹۸ با افتتاح فروشگاه‌های فیزیکی و مجازی با نام ایران زوم فعالیت خود را در ایران شروع کرد.

این شرکت، با عنایت به فرمایشات رهبری در سال جهش تولید، جهت توزیع بهینه کالا‌های ایرانی، بخش آنلاین فروشگاهی خود که بخشی از شبکه فروش گروه بازرگانی ایران زوم است را در کنار شش فروشگاه فیزیکی شهر تهران، سازماندهی و فعال کرده است.

ایران زوم؛ فروش آنلاین کالا‌های ایرانی در بازار خاورمیانه و آسیای مرکزی همراه با توسعه بازار داخلی

حامد ذوالفقاری، موسس و رییس هیات مدیره این مجموعه، در این خصوص گفت: معمولا شرکت‌های فروش آنلاین با دو شیوه کاری اداره می‌شوند. برخی از آن‌ها پنل‌های کاربری در اختیار فروشندگان و تامین کنندگان قرار می‌دهند و در ازای خدمات بازاریابی و گاه ارسال، درصد سود خود را اخذ می‌کنند. در این روش، سامانه فروش آنلاین مداخله‌ای در فرایند قیمت گذاری ندارد و ممکن است قیمت‌ها بیشتر از بازار فیزیکی باشد. اما ایران زوم کالا از روش دوم یعنی تامین کالا از منابع با کیفیت و قیمت بهینه استفاده می‌کند تا مصرف کننده‌ها به کالای مطلوب‌تر و با قیمت مناسب، دسترسی داشته باشند.

وی افزود: در فروشگاه آنلاین ایران زوم، دو روش برای ارسال محصولات پیش بینی شده است. یکی استفاده از شبکه پستی کشور است که بر اساس آن، کالا‌ها تا ۴۸ ساعت به هر نقطه از کشور ارسال می‌شوند. روش دوم نیز ارسال مستقیم است که در فاصله ۱ تا حداکثر سه ساعت، کالا در تهران به دست مشتریان می‌رسد. این روش معمولا در فروشگاه‌های بزرگ آنلاین با مشکلاتی همراه بوده است. به همین دلیل گاهی برخی از شهروندان برای سفارش‌های فوری خود، با مشکل مواجه بودند. ما با تکیه بر تجارب خود، درصدد هستیم که مشتریان، بتوانند خریدی آسان و بانشاط داشته باشند.

ذوالفقاری درباره سایر خدمات این مجموعه گفت: از دیگر مزیت‌های ایران زوم، ارایه خدمات به صورت آنلاین است. مثلا خدمات اعزام پزشک، دریافت نمونه آزمایش‌های خون، دیابت، کرونا و ارسال نتایج، خدمات دامپزشکی و برق کش ساختمان، نیرو‌های خدماتی و. قابلیت سفارش در این سامانه را دارد. انتظار داشتیم که بتوانیم دارو را نیز مطابق نسخه‌های پزشکی به صورت آنلاین به دست مشتریان برسانیم که متاسفانه هنوز مجوز‌های لازم در این خصوص صادر نشده است.

گفتنی است تیم مدیریت ایران زوم از تجربه تجارت فرامرزی به ویژه در خاورمیانه و آسیای میانه برخوردارند و به همین دلیل، انتظار می‌رود در فاز دوم فعالیت‌های این مجموعه در نیمه دوم سال ۱۳۹۹، شاهد فروش آنلاین کالا‌های ایرانی در منطقه اوراسیا باشیم تا تولیدکنندگان برتر بتوانند محصولات خود را بدون مشکل تحریم ابتدا در اوراسیا و سپس در سراسر دنیا عرضه نمایند.

ایران زوم در حال حاضر ۲۰۰۰ نفر از هموطنان را به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر را نیز به شکل غیرمستقیم، برای خدمترسانی به مردم، به خدمت گرفته است.

 

منبع: https://bit.ly/3fxrJ6T

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست