به نقل از راه مردم:

این شرکت، با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، جهت توزیع بهینه کالاهای ایرانی، بخش آنلاین فروشگاهی خود که بخشی از شبکه فروش گروه بازرگانی ایران زوم است را در کنار شش فروشگاه فیزیکی شهر تهران، سازماندهی و فعال کرده است.
حامد ذوالفقاری، موسس و رییس هیات مدیره این مجموعه، در این خصوص گفت: معمولا شرکت های فروش آنلاین با دو شیوه کاری اداره می شوند. برخی از آنها پنل های کاربری در اختیار فروشندگان و تامین کنندگان قرار می دهند و در ازای خدمات بازاریابی و گاه ارسال، درصد سود خود را اخذ می کنند. در این روش، سامانه فروش آنلاین مداخله ای در فرایند قیمت گذاری ندارد و ممکن است قیمت ها بیشتر از بازار فیزیکی باشد. اما ایران زوم کالا از روش دوم یعنی تامین کالا از منابع با کیفیت و قیمت بهینه استفاده می کند تا مصرف کننده ها به کالای مطلوب تر و با قیمت مناسب، دسترسی داشته باشند.
وی افزود: در فروشگاه آنلاین ایران زوم، دو روش برای ارسال محصولات پیش بینی شده است. یکی استفاده از شبکه پستی کشور است که بر اساس آن، کالاها تا ۴۸ ساعت به هر نقطه از کشور ارسال می شوند. روش دوم نیز ارسال مستقیم است که در فاصله ۱ تا حداکثر سه ساعت، کالا در تهران به دست مشتریان می رسد. این روش معمولا در فروشگاه های بزرگ آنلاین با مشکلاتی همراه بوده است. به همین دلیل گاهی برخی از شهروندان برای سفارش های فوری خود، با مشکل مواجه بودند. ما با تکیه بر تجارب خود، درصدد هستیم که مشتریان، بتوانند خریدی آسان و بانشاط داشته باشند.
ذوالفقاری درباره سایر خدمات این مجموعه گفت: از دیگر مزیت های ایران زوم، ارایه خدمات به صورت آنلاین است. مثلا خدمات اعزام پزشک، دریافت نمونه آزمایش های خون، دیابت، کرونا و ارسال نتایج، خدمات دامپزشکی و برق کش ساختمان ، نیروهای خدماتی و…. قابلیت سفارش در این سامانه را دارد. انتظار داشتیم که بتوانیم دارو را نیز مطابق نسخه های پزشکی به صورت آنلاین به دست مشتریان برسانیم که متاسفانه هنوز مجوزهای لازم در این خصوص صادر نشده است.
گفتنی است تیم مدیریت ایران زوم از تجربه تجارت فرامرزی به ویژه در خاورمیانه و آسیای میانه برخوردارند و به همین دلیل، انتظار می رود در فاز دوم فعالیت های این مجموعه در نیمه دوم سال ۱۳۹۹، شاهد فروش آنلاین کالاهای ایرانی در منطقه اوراسیا باشیم تا تولیدکنندگان برتر بتوانند محصولات خود را بدون مشکل تحریم ابتدا در اوراسیا و سپس در سراسر دنیا عرضه نمایند.
ایران زوم در حال حاضر ۲۰۰۰ نفر از هموطنان را به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر را نیز به شکل غیرمستقیم، برای خدمت رسانی به مردم، به خدمت گرفته است.

 

منبع: /http://www.newsrahemardom.ir/lasted-news/99933

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست