به نقل از تسنیم:
واکنش مجری برگزارکننده نمایشگاه کتاب مجازی به اطلاعیه وزارت ارشاد

در حالیکه خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام کرده مجوزی برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب صادر نکرده است،‌ مدیر شرکت ایران زوم مجری برگزارکننده نمایشکاه کتاب مجازی ایران می‌گوید: برای گرفتن مجوز اقدام کرده بود، اما معاونت گفته است مجوزی برای صدور ندارد.

حامد ذوالفقاری مدیر شرکت ایران زوم و مجری برگزارکننده نمایشگاه کتاب مجازی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی بدون مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما برای برگزاری نمایشگاه با معاون فرهنگی وزارت ارشاد ارتباطی برقرار کردیم که در این ارتباط مسئول دفتر معاونت فرهنگی به نقل از آقای جوادی مطرح کرد که وزارت ارشاد برای برگزاری نمایشگاه مجازی مجوزی برای ارائه یا عدم ارائه ندارد.

وی ادامه داد: طبق پروتکل و قانون مدنی فروشگاه‌های اینترنتی ما در اساسنامه خود مجوز برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی و مجازی را دریافت کردیم، طبق آن اعلاتم کردیم ما شرکت خصوصی هستیم و هزینه نمایشگاه هم رایگان است،‌ اما انتفاعات مالی که برای ایران زوم خواهد داشت،‌ صرف تولید کیت‌های سولزی کرونا و نصب تونل‌های یووی درب هیئت‌های مذهبی برای ماه محرم خواهد شد،که مجوز آن را هم از وزارت بهداشت دریافت کرده‌ایم.

ذوالفقاری در پاسخ به این پرسش که اگر برای دریافت مجوز به سراغ معاون فرهنگی رفته‌اید پس اطلاعیه‌ای صادر شده از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران چه بوده است،‌ گفت:‌ ما نیز از انتشار این اطلاعیه تعجب کردیم و با معاونت فرهنکی وزارت ارشاد طرح موضوع کردیم که مشخص شد این اطلاعیه به نوعی از زبان وزارت ارشاد تقل شده است. حالا ما برای شنبه درخواست ملاقات حضوری از معاون فرهنگی وزارت ارشاد داریم که اگر لازم است و وزارت ارشاد نظری در این زمینه دارد،‌ نیز مطرح شود تا مشکلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: حتی روز گذشته با آقای صفری در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز مذاکره تلفنی داشتم و مطرح کردم که ما حاضر هستیم که زیرساخت فراهم شده برای نمایشگاه را به صورت رایگان در اختیار وزارت ارشاد قرار دهیم،‌ شما نیز به ما کمک کنید که این مسیر را تا انتها به پیش ببریم  خوب بود اگر نهاد دولتی به کمک بخش خصوصی می‌آمد و از این زیرساختی که در آن تجربیات بسیاری وجود دارد بهره می‌برد.

وی درباره علت ورود به بحث نمایشگاه مجازی کتاب توسط شرکت متبوعش گفت:‌ من یک سرمایه‌دار داخلی هستم که از خارج از کشور وارد ایران شده‌ام‌، در اردیبهشت ماه یکسری از دسوتان ناشر من که در حوزه کتب اسلامی فعالیت می‌کنند،‌  به من مراجعه کردند و از وضع بازار بد کتاب شکایت داشتند،‌ پیشنهاد کردند که با توجه به ورشکستگی نشر در دوره شیوع کرونا،‌ من در فروشگاه اینترنتی ایران‌زوم کتاب‌های آن‌ها را عرضه کنم.

ذوالفقاری ادامه داد:‌  از آنجایی که ما زیرساخت لازم برای برگزاری نمایشگاه دیجیتال را در اختیار داریم،‌ بهتر دیدم که اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی کنیم که ناشران بتوانند با هر میزان درصد تخفیفی که می‌خواهند کتابهایشان را عرضه کنند.

وی گفت:‌ طبق قراردادی که با ناشران داریم، از طریق تبلیغات در سایت انتفاع مالی برای ایران زوم به دست خواهد آمد،‌ هم‌چنین از هر 100 هزار تومان خرید از ناشران بین هزار تا 5 هزار تومان سود برای ایران زوم خواهد بود.

منبع:https://bit.ly/3gyNpz4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست